Domovská stránka Aktuality ESD boxy a systémy - ochrana před elektrostatickým výbojem

ESD boxy a systémy - ochrana před elektrostatickým výbojem

23. 8. 2011
ESD (electrostatic discharge) - elektrostatický výboj označuje náhlý elektrický proud mezi dvěma plochami s jiným elektrickým potenciálem. Nejznámějším elektrostatickým výbojem je jiskra, ESD se však nemusí nijak viditelně projevit. Tento náhlý výboj elektrického proudu může zničit nebo výrazně poškodit jemnou elektroniku, se kterou se v průmyslu setkáváme stále častěji, a proto je třeba ESD předcházet.
Mezi základní způsoby prevence ESD patří používání ESD přepravek při transportu a skladování, používání vodivých vláken v oděvu pracovníků, vodivých náramků nebo používání antistatických podlah. Náš e-shop nabízí ESD boxy a systémy pro přepravu citlivých plošných obvodů. Antistatické přepravky jsou většinou vyrobeny z černého materiálu, který obsahuje technické saze nebo je pokryt speciálním vodivým povrchem. Díky těmto sazím jsou přepravky vodivé, jsou-li uzemněny odvádějí přebytečný elektrický náboj a zamezují tak vzniku elektrostatického výboje.
ESD boxy
Nabízíme ESD přepravky stejných rozměrů jako běžné plastové přepravky, jejich přeprava i skladování spolu s jinými přepravkami je tak velmi pohodlné.

ESD přepravky v naší nabídce:

 

ESD přepravní systémy:

Dodáváme také ESD systémy Miniprint a Megaprint, které jsou určeny pro přepravu citlivých elektronických součástek. Jsou používány k ukládání plošných obvodů na okraje nebo dovnitř ESD přepravek Athena.
Aktuality
Dielenské skrine na náradie20. 3. 2020 Dielenské skrine sú veľmi užitočné, hodí sa najmä do dielní, výrobní, laboratórií, archívov a ďalších miest, kde je potrebné skríň, ktoré sú kvalitné, odolné a dokážu si svoju funkčnosť i vzhľad uchovávať desiatky rokov, bez ohľadu na nepriaznivé vplyvy prostredia.
Plastové Euro prepravky28. 2. 2020 Plastové Euro prepravky sú veľmi často využívaným druhom prepraviek a to prevažne vďaka svojim skvelým vlastnostiam. Ďalšou obrovskou výhodou tohto druhu prepraviek je ich multifunkčnosť.
Dielenské pracovné stoly a nábytok21. 2. 2020 Dielenské pracovné stoly sa vyznačujú predovšetkým svojou robustnosťou, čím sa predurčujú na využitie v rôznych priemyselných odboroch.
Urobte si poriadok a miesto v pneuservise14. 2. 2020 Regály na pneumatiky sú pozinkované, celá konštrukcia je veľmi ľahká a ľahko manipulovateľná aj vo skompletizovanie stave. Nielen, že je celá konštrukcia vysoko kvalitné a spoľahlivé, rozhodne ale tiež nezhyzdí prostredia pneuservisu.
Výhody kvalitných regálov17. 1. 2020 V dnešnej dobe človek potrebuje mať vo veciach prehľad a preto vám ponúkame regály rôznych druhov. Regály na archiváciu, strojárske regály, regály pre školstvo, autoservisy.
Dielenské vozíky pre ľahkú prepravu13. 12. 2019 Kúpte si kvalitné dielenské vozíky pre ľahkú prepravu produktov menšej veľkosti, spojovacie materiály alebo ručné náradie.