Domovská stránka Aktuality ESD boxy a systémy - ochrana před elektrostatickým výbojem

ESD boxy a systémy - ochrana před elektrostatickým výbojem

23. 8. 2011
ESD (electrostatic discharge) - elektrostatický výboj označuje náhlý elektrický proud mezi dvěma plochami s jiným elektrickým potenciálem. Nejznámějším elektrostatickým výbojem je jiskra, ESD se však nemusí nijak viditelně projevit. Tento náhlý výboj elektrického proudu může zničit nebo výrazně poškodit jemnou elektroniku, se kterou se v průmyslu setkáváme stále častěji, a proto je třeba ESD předcházet.
Mezi základní způsoby prevence ESD patří používání ESD přepravek při transportu a skladování, používání vodivých vláken v oděvu pracovníků, vodivých náramků nebo používání antistatických podlah. Náš e-shop nabízí ESD boxy a systémy pro přepravu citlivých plošných obvodů. Antistatické přepravky jsou většinou vyrobeny z černého materiálu, který obsahuje technické saze nebo je pokryt speciálním vodivým povrchem. Díky těmto sazím jsou přepravky vodivé, jsou-li uzemněny odvádějí přebytečný elektrický náboj a zamezují tak vzniku elektrostatického výboje.
ESD boxy
Nabízíme ESD přepravky stejných rozměrů jako běžné plastové přepravky, jejich přeprava i skladování spolu s jinými přepravkami je tak velmi pohodlné.

ESD přepravky v naší nabídce:

 

ESD přepravní systémy:

Dodáváme také ESD systémy Miniprint a Megaprint, které jsou určeny pro přepravu citlivých elektronických součástek. Jsou používány k ukládání plošných obvodů na okraje nebo dovnitř ESD přepravek Athena.
Aktuality
Skladové regály9. 8. 2019 Ponúkame profesionálne kovové regály. Kombináciou správnych materiálov pri výrobe dosahujú nosné prvky konštrukcie maximálnej nosnosti.
Regálové systémy v mnohých variantoch6. 7. 2019 Regálové systémy sú určené pre uskladnenie najrôznejších výrobkov od tovaru (vrátane krabicového), cez náradie a spojovacie materiály až po dokumenty. Sú pritom garanciou dokonalej prehľadnosti aj optimálneho využitia miesta.
Dielenské stoly ako základné vybavenie mnohých pracovísk23. 6. 2019 Sú vašej profesionálne alebo hobby činností remeselné a ďalšie práce? Ak áno, bez kvalitného dielenského stolu sa v dnešnej dobe v žiadnom prípade nezaobídete. Ako ale vybrať tú najvhodnejšiu variantu?
Správnym regálom k dokonalému poriadku16. 6. 2019 Poznáte to všetci - v dielni či garáži nemáte dostatok priestoru na svoju prácu, pretože sa vám v každom rohu povaľuje materiál a náradie bez ladu a skladu, ktorý vám prekáža a zdržuje vás od efektívnej práce
Plošinové vozíky - ľahká manipulácia s tovarom a materiály7. 6. 2019 Uplatnenie plošinových vozíkov je takmer univerzálne. Možno ich používať ako v dielňach či skladoch, tak v priemyselných areáloch, výrobných halách, archívoch alebo obchodoch. Aké varianty sú aktuálne k dispozícii?
Kvalitné dielenské pracovné stoly - využiteľné v dielňach i rôznych prevádzkach31. 5. 2019 Žiadna dielňa ani rada priemyselných prevádzok sa nezaobídu bez kvalitného pracovného stola. Tento názor je nepochybne zdieľaný každým profesionálnym pracovníkom aj domácim kutilom.