Domovská stránka Aktuality ESD boxy a systémy - ochrana před elektrostatickým výbojem

ESD boxy a systémy - ochrana před elektrostatickým výbojem

23. 8. 2011
ESD (electrostatic discharge) - elektrostatický výboj označuje náhlý elektrický proud mezi dvěma plochami s jiným elektrickým potenciálem. Nejznámějším elektrostatickým výbojem je jiskra, ESD se však nemusí nijak viditelně projevit. Tento náhlý výboj elektrického proudu může zničit nebo výrazně poškodit jemnou elektroniku, se kterou se v průmyslu setkáváme stále častěji, a proto je třeba ESD předcházet.
Mezi základní způsoby prevence ESD patří používání ESD přepravek při transportu a skladování, používání vodivých vláken v oděvu pracovníků, vodivých náramků nebo používání antistatických podlah. Náš e-shop nabízí ESD boxy a systémy pro přepravu citlivých plošných obvodů. Antistatické přepravky jsou většinou vyrobeny z černého materiálu, který obsahuje technické saze nebo je pokryt speciálním vodivým povrchem. Díky těmto sazím jsou přepravky vodivé, jsou-li uzemněny odvádějí přebytečný elektrický náboj a zamezují tak vzniku elektrostatického výboje.
ESD boxy
Nabízíme ESD přepravky stejných rozměrů jako běžné plastové přepravky, jejich přeprava i skladování spolu s jinými přepravkami je tak velmi pohodlné.

ESD přepravky v naší nabídce:

 

ESD přepravní systémy:

Dodáváme také ESD systémy Miniprint a Megaprint, které jsou určeny pro přepravu citlivých elektronických součástek. Jsou používány k ukládání plošných obvodů na okraje nebo dovnitř ESD přepravek Athena.
Aktuality
Prevádzka počas vianoc 202321. 12. 2023 Spoločnosť bude zatvorená od 23.12.2023 do 1.1.2024. Objednávky a dopyty prijaté v tomto období budú vybavené najskôr od 2.1.2024.
Organizačné prostriedky pre dielne a sklady10. 3. 2024 V našej firme ponúkame širokú škálu priemyselných plastových boxov a prepraviek, ktoré sú ideálne na rôznorodé aplikácie v skladovaní, logistike a výrobe. Naše produkty sú navrhnuté tak, aby vyhovovali špecifickým potrebám našich zákazníkov, od odolných prepraviek na ťažké náklady až po špecializované boxy pre bezpečný transport citlivého tovaru.
Medzinárodný strojársky veľtrh 202311. 9. 2023 Dovoľte nám, pozvať Vás na návštevu na strojárskom veľtrhu v Brne. Voľná plocha P, stánok číslo 001
Dielenské skrine pre NC nástroje Žilina14. 10. 2022 Tento druh skríň je ideálny pre bezpečné uloženie, prehľadnosť a organizáciu NC nástrojov nielen v Žiline, kde budete mať aj záruku toho, že vďaka plastovým lôžkam sa nástroje nepoškodia.
Dielenské skrine pre NC nástroje Prešov28. 8. 2022 NC skrine sú vhodné k organizácii, ochrane a bezpečnosti pre NC nástroje nielen v Prešove. Sú univerzálne pre ktorékoľvek pracovné prostredie a sú vhodným riešením pre každú potrebu, aj optimalizáciu priestoru.
Dielenské skrine pre NC nástroje Košice14. 8. 2022 V našej ponuke nájdete špičkové dielenské skrine pre NC nástroje Košice, ktoré sa vyznačujú dômyselným prevedením, výbornou kvalitou a vysokou nosnosťou.
Spoločnosť REGAZ SK s.r.o. je výhradným distribútorom výrobkov Fami.

Spoločnosť REGAZ SK s.r.o. je výhradným distribútorom výrobkov Fami.

Vybavenie autoregálov StoreVan je vhodné pro všetky typy úžitkových vozidiel.

Vybavenie autoregálov StoreVan je vhodné pro všetky typy úžitkových vozidiel.

Spoločnosť iMilani srl je výrobca plastových prepraviek, boxov a zásobníkov.

Spoločnosť iMilani srl je výrobca plastových prepraviek, boxov a zásobníkov.

Regaz
Vlastníme certifikát dôveryhodnosti spoločnosti.
Regaz