Plošinové vozíky

V každom sklade, dielni alebo výrobnej hale by nemal chýbať kvalitný plošinový vozík, ktorý sa používa pre ľahkú manipuláciu s ťažkými bremenami. S plošinovými vozíkami sa okrem priemyselných obrov môžete stretnúť tiež napríklad v obchodoch, hoteloch alebo v zdravotníckych zariadení. Plošinové vozíky majú vďaka svojmu jedinečnému konceptu univerzálne využitie. Primárne sa plošinové vozíky využívajú na prepravu tovaru v krabiciach alebo debnách. Možnosti ich uplatnenia sú teda naozaj veľmi široké.
Vo väčšine prípadov sú plošinové vozíky navrhnuté tak, aby vyhovovali rozmerom prepraviek alebo paliet. Na trhu dnes ale môžete vyberať z veľmi širokej ponuky rôznych typov plošinových vozíkov, ktoré majú rôzne dĺžky, šírky i nosnosť.

Konštrukčne je plošinový vozík navrhnutý pre ručné ťahanie alebo tlačenie. Záleží na tom, či sa jedná o vozík s madlom alebo s ojkou. Ak je vozík opatrený madlom, ktoré môže byť buď prázdne, alebo opatrené bočnicou, obsluha tlačí vozík pred sebou. Vozík s ojkou sa používa v prípade, že vozík bude obsluha ťahať za sebou. Rám plošinového vozíka je vyrobený z rúrok alebo profilov. Odkladacia plocha plošinových vozíkov môže byť zhotovená ako z kovu, tak i z dreveného masívu.
Každý vozík disponuje štyrmi kolieskami, pričom dve z nich sú pevné a zvyšné dve sú otočné s brzdou a ochranou pre nohy. Používaná kolieska sú upevnené na kvalitných guľôčkových ložiskách. Opatrená sú tzv gumovou obručou, takže na podlahe nezanechávajú nevzhľadné čierne šmuhy.
Niektoré dielenské vozíky bývajú vybavené klietkou, ktorá zaisťuje, že prepravovaný materiál počas presunu
z miesta na miesto nevypadne a nepoškodí sa. Vynikajúci pevnosťou a stabilitou sa môžu pochváliť aj plošinové vozíky s bočnicami. Niektoré vozíky majú tú výhodu, že je možné zasunúť do seba, čím sa ušetrí viac miesta pri ich skladovaní.

 

Hlavné

Porovnanie (0)
Odoberať novinky
Chcem byť informovaný e-mailom o zľavách a novinkách.
 
Navrhnite si regály
Spoločnosť Regaz je výhradným dovozcom výrobkov FAMI.
 

 

Internetový obchod REGAZ Sk - špecialista na kovové regále, regálové systémy a ďalší kovový a dielenský nábytok.

Ponúkame profesionálny a komplexný servis od fázy projektu, stanovenie vhodného typu skladovej technológie, cez montáž až po pozáručný servis.

Využite dopravu zdarma na regále a regálové systémy, ale i ďalšieho sortimentu, pri kúpe väčšieho množstva tovaru.


 


Copyright © REGAZ SK s.r.o. www.regaz.sk. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich REGAZ SK, viac info. All rights reserved.
Created by Redenge 2010, Internetový obchod Redenge e-shop