Policové regály pre poriadok a prehľad v sklade a dielni

Policové regály sú určené pre ukladanie menších druhov tovaru či materiálu priamo na police. Najčastejšie sú využívané pre uskladnenie krabíc, kníh, šanónov alebo drobného tovaru.
Policový regál je v zásade montovaná konštrukcia zo špeciálnych oceľových valcovaných profilov, políc a nosníkov, ktorá je spevnená diagonálami. Slúžiť by mali k prehľadnému uloženiu materiálov, ďalej by mali účelne využívať voľný skladový priestor a zvyšovať kapacitu úložných miest.

Tento typ regálov je určený predovšetkým pre inštaláciu do vnútorných priestorov budov, kde sa umiestňujú na kvalitnú betónovú podlahu, čo je dôležité hlavne z hľadiska kotvenia regálu. To je vykonané prostredníctvom pätiek stĺpov a oceľových kotiev. V prípade, keď užívateľ predloží statické posúdenie, že nedôjde k žiadnemu narušeniu statiky budovy, je možné policové regály ukotviť do stĺpov či múrov budovy. Regály sa ukotvujú preto, aby nedošlo k ich prevráteniu, napríklad z dôvodu preťaženia regálu. Ukotviť všetky regály samozrejme nie je nutné, rozhodne sa ale odporúča upevniť tie, ktoré majú nosnosť vyššiu ako 400 kilogramov.

Táto konštrukcia sa skladá zo stĺpov policových regálov, z regálových nosníkov a políc, z podlážky bunky a z rôznych doplnkov, ktoré slúžia k zjednodušeniu ukladania, väčšej prehľadnosti, bezpečnosti uloženia a tiež k ochrane konštrukcie pred poškodením. K často používaným doplnkom patria napríklad výstuhy políc regálu, prepážky, ukladacie zásuvky, plastové prepravky, zavetrovanie a rad ďalších.
Pre svoju širokú využiteľnosť patria policové regály k najpoužívanejším skladovým systémom. Obľúbené sú predovšetkým vďaka jednoduchej inštalácii, vysokej nosnosti aj veľmi jednoduchej regulácii výšky jednotlivých políc. Na trhu dnes samozrejme existujú rôzne typy policových regálov, ktoré sa od seba líšia rozmermi, prestaviteľnosťou políc, nosnosťou aj technickým prevedením.

 

Hlavné

Porovnanie (0)
Odoberať novinky
Chcem byť informovaný e-mailom o zľavách a novinkách.
 
Navrhnite si regály
Spoločnosť Regaz je výhradným dovozcom výrobkov FAMI.
 

 

Internetový obchod REGAZ Sk - špecialista na kovové regále, regálové systémy a ďalší kovový a dielenský nábytok.

Ponúkame profesionálny a komplexný servis od fázy projektu, stanovenie vhodného typu skladovej technológie, cez montáž až po pozáručný servis.

Využite dopravu zdarma na regále a regálové systémy, ale i ďalšieho sortimentu, pri kúpe väčšieho množstva tovaru.


 


Copyright © REGAZ SK s.r.o. www.regaz.sk. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich REGAZ SK, viac info. All rights reserved.
Created by Redenge 2010, Internetový obchod Redenge e-shop