Paletové regály

Paletové regály sa používajú prevažne v logistike, kde slúžia na uloženie paliet s tovarom alebo s materiálom, a to priamo na nosníky regálu alebo na jeho priečniky. Jedná sa o montovanú konštrukciu skladajúci sa z čiastočne zváraných dielov a špeciálnych oceľových valcovaných profilov, ktoré sú spevnené diagonálami. Bývajú navrhnuté ako samonosná konštrukcia.

Konštrukcia paletových regálov slúži predovšetkým k tomu, aby sa čo najúčelnejšie využil skladový priestor a aby sa zvýšila kapacita úložných miest. Tiež prispieva k väčšej prehľadnosti uloženého materiálu.
Paletové regály sú vhodné ako pre inštaláciu do vnútra skladovacích budov, tak aj do vonkajších priestorov. Podmienkou je však kvalitná betónová podlaha, do ktorej je vykonávané kotvenie pomocou pätiek stĺpov a oceľových kotiev. V niektorých prípadoch je možné vykonať kotvenie aj do stĺpov či múrov budov. K tomu ale dochádza na základe osobitnej dohody s užívateľom, ktorý je povinný zabezpečiť statické posúdenie , že takéto kotvenie nenaruší statiku budovy.

Paletový regál je zložený zo stĺpov, nosníkov, podlážky bunky, štítkov nosnosti a z rôznych doplnkov. Týmito doplnkami môžu byť napríklad priečniky, zarážky paliet, značenie a mnohé ďalšie. Pokiaľ ide o podlážku, tá môže byť zhotovená z rôznych materiálov, najčastejšie ide o drevotrieskové dosky, oceľové podlahové rošty alebo o podlahové panely, ktoré môžu byť ako plné, tak i dierované.
Medzi hlavné prednosti paletových regálov patrí predovšetkým jednoduchá montáž či ľahké prestavenie, ďalej široká ponuka rozmerov a nosností konštrukčných prvkov a v neposlednom rade tiež variabilnosť regálových zostáv. Dnes nájdete na trhu naozaj veľké množstvo rôznych typov paletových regálov od rôznych výrobcov. Nevýhodou však je, že paletové regály pochádzajú od rôznych výrobcov a nie sú teda navzájom kompatibilné.

 

Hlavné

Porovnanie (0)
Odoberať novinky
Chcem byť informovaný e-mailom o zľavách a novinkách.
 
Navrhnite si regály
Spoločnosť Regaz je výhradným dovozcom výrobkov FAMI.
 

 

Internetový obchod REGAZ Sk - špecialista na kovové regále, regálové systémy a ďalší kovový a dielenský nábytok.

Ponúkame profesionálny a komplexný servis od fázy projektu, stanovenie vhodného typu skladovej technológie, cez montáž až po pozáručný servis.

Využite dopravu zdarma na regále a regálové systémy, ale i ďalšieho sortimentu, pri kúpe väčšieho množstva tovaru.


 


Copyright © REGAZ SK s.r.o. www.regaz.sk. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich REGAZ SK, viac info. All rights reserved.
Created by Redenge 2010, Internetový obchod Redenge e-shop